cupcake

Na osłodzenie jeszcze zimowych wieczorów  proponuje cupcake …można tworzyć przeróżne , zrobienie ich jest pracochłonne ,ale będą jedyne i niepowtarzalne .

Na rynku dostępnych jest mnóstwo ozdób , posypek , mas ….ale największą frajdę zrobi masa plastyczna wykonana samemu . Można z niej wycinać przeróżne kształty , lepić słodkie postacie z bajek.

Nasza jest wykonana z pianek marshmallow.

Jej wykonanie polecam raczej cierpliwym.

Moja masa jest koloru pudrowego różu , Helenka wycinała z niej ozdoby metalowymi foremkami do ciastek .

Poniżej przepis.

Obraz 272Obraz 271Obraz 270Obraz 269Obraz 268Obraz 267Obraz 266Obraz 265Obraz 264Obraz 263Obraz 262

Ciasto to podstawowy przepis na biszkopt.

Krem to śmietana kremówka , serek mascarpone i galaretka truskawkowa .

przepis na masę z pianek Marshmallows

  • 350 g pianek Marshsmallows
  • 750 g cukru pudru
  • 3 łyżki wody
  1. Pianki z wodą umieścić w rondelku i na niewielkim ogniu rozpuścić na płynną masę – cały czas mieszając, aby nie przywarły do dna. Masa będzie bardzo ciągnista!
  2. Następnie, po zdjęciu garnka z kuchenki, do masy dodawać stopniowo cukier puder i dokładnie mieszać. Masa będzie szybko gęstnieć.
  3. Masę należy ugnieść i wyrobić bardzo dokładnie, gdy jest jeszcze lekko ciepła. Podczas stygnięcia masa będzie gęstnieć i będzie bardzo kleić się do palców, będzie też ciężko ją ugniatać rękoma, ale powoli zacznie stygnąć i zbijać się w kulę.
  4. Posypać stolnicę cukrem pudrem i rozwałkować masę na placek :)

W zależności z jakiego koloru piane zrobimy masę będziemy mieć gotowy kolor :) Białe pianki przyjmują barwnik spożywczy ., ładnie się nim kolorują.